Tento druh sauny je špecifický a v skutočnosti sa už ani nedá považovať za klasickú saunu. Teplota v infrakabíne sa pohybuje medzi 45 – 60°C a vlhkosť vzduchu je medzi 30 až 50%.
Hĺbkové prehriatie organizmu a svalstva spôsobuje infračervené žiarenie. Pri použití infrakabíny sa nepraktizuje procedúra zahriatia a následného prudkého ochladenia, ktoré prispieva k zvyšovaniu obranyschopnosti organizmu, ako pri klasickej fínskej, či parnej saune.
Potenie je v infrasaune intenzívnejšie, pretože infračervené žiarenie preniká hlboko do tkaniva. Opakovanie cyklusu ako pri klasickej saune preto nie je potrebné.
Celú procedúru saunovania je dobré zakončiť odpočinkom, a úplne ideálne je po saunovaní absolvovať masáž, ktorej pozitívne účinky sú potom o mnoho zreteľnejšie.
Pozitívne účinky infrasauny
Infračervené žiarenie má pozitívny vplyv na kĺby a svaly, pomáha pri ich liečení a tlmí bolesť.
Infračervené žiarenie nemá na náš organizmus dlhodobé účinky – je vhodné ho využiť napríklad pred rehabilitáciou, masážou, či pred športovým výkonom na rozohriatie svalov.
Infrasauna pomáha hlavne:
Kontraindikácie, alebo kedy do sauny NIE
Pacienti trpiaci hore uvedenými chorobami, starší ľudia, oslabení jedinci, by sa mali o používaní infrasauny poradiť so svojim lekárom.